Az új Ptk. Családjogi Könyvének javaslatából az elfogadás előtt kikerült az a szakasz, amely alapján a bíró egy gyermek-elhelyezési per esetén közös felügyeleti jogot ítélhetett volna a szülőknek. Miért? Erre elfogadható magyarázat nincs! (tovább…)
9 tévhit a közös felügyeleti jogról
Fiatal ügyvédként én is abban a rendszerben „nőttem fel”, ahol a közös szülői felügyeleti jog csak felesleges macera. Ha végre megszabadul valaki a férjétől, akkor esze ágában sincs neki olyan jogokat adni neki, amivel továbbra is megkeserítheti az életét. Később gyakorló ügyvédként kezdem megtapasztalni, hogy rossz ez a szemlélet. Láttam, sok nőt akik nem jó szívvel mentek bele a közös felügyeleti jogba, csak a hosszú per elkerülése miatt. Mégis működött! Elkezdem megvizsgálni a külföldi jogszabályokat – szinte mindenhol közös a felügyelet válás után. Számos hatástanulmányra leltem, és megértettem, miért működhet egy „kikényszerített” kötelezettség ami a gyermek felnevelését célozza, és miért szolgálja ez a gyerek érdekét. (tovább…)
Kapcsolattartás – őszi szünet
IF: A 2013-as őszi szüneten is túl vagyunk, több-kevesebb sikerrel. Az időszakos kapcsolattartás sajnos minden évben problémát okoz. A szülőknek nem csak a bírósági végzésben foglaltaknak kell megfelelniük, de a gyerkőcök is mindig követelnek valami programot, amely nehezen igazítható a végzésben leírtakhoz, ráadásul a különélő szülő is mindig más variációval áll elő. (tovább…)