Se Veled

Kell a gyászév a válóper előtt?

Számos országban a bontókeresetet 1-2 év különélés után lehet csak benyújtani a bíróságra. Első hallásra érthetetlen időhúzásnak tűnik ez a szabály. Magyarországon a legtöbb ügyfél azzal keresi meg az ügyvédet, hogy azonnal találkozzanak, nagy baj van, egy hetet sem tudnak várni az első találkozóig. Már másnap rohannának a gyámhatóságra, a rendőrségre, a bíróságra, és fel vannak háborodva, hogy ott csak hónapok múlva várható bármilyen megoldás az aktuális problémájukra. (tovább…)

Engedjük, ha menni akar?

Gyakori probléma, hogy a 10-12 éves kiskamasz már annyira önállónak hiszi magát, hogy úgy gondolja beleszólhat, válás esetén melyik szülővel akar élni. Mivel felnőttesen meg is indokolja, ezért sokan figyelembe veszik, sőt a gyermek kérésének megfelelően döntenek. Rosszabb eset, amikor vitába szállnak vele, és mintegy felnőttként kezelve megpróbálják meggyőzni, anyánál /apánál miért is lenne jobb helye, válassza őt.

Hány éves kortól engedjünk beleszólást a gyermeknek abba, hol, kivel akar élni? (tovább…)

A családi fészek árverezése

Válás után előbb utóbb eljön a pillanat, amikor a felek közös ingatlanának sorsát rendezni kell. A legritkább esetben vannak olyan szerencsés helyzetben a felek, hogy sikerül megállapodni az ingatlan értékesítésében, és a vételár megfelezését követően mindketten tudnak vásárolni egy-egy kisebb lakást.

Manapság a leggyakoribb, hogy az ingatlanokat óriási hitelek terhelik, így a vételár legnagyobb része a bankké lesz. Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi ingatlan piaci viszonyok miatt évekbe telik, mire sikerül eladni az ingatlant – így a válást követően a hitelt fizetnie kell a feleknek akkor is, ha valamelyikük már rég elköltözött. Sajnos az is egyre gyakoribb, hogy a hitel egyenlege meghaladja azt az összeget, amit az ingatlan eladásakor remélhetünk, így a házasságból mindketten adóssággal távoznak. (tovább…)

Nagykorú gyermek tartása IV.

A nagykorú gyermek tartása iránti perekben a leggyakoribb védekezés, hogy a gyermek érdemtelen arra, hogy a szülei fizessék a megélhetésének költségeit. Én azt hiszen, kevés olyan gyermek van, aki a tinédzser kora végéig ne tudna felmutatni legalább egy két olyan vitát, ahol a szülei becsületét durván sértő kijelentések hangzottak el. De vajon lehet-e érdemtelenségre hivatkozni és a tartásdíj fizetését abbahagyni egy-két nyomdafestéket nem tűrő kifejezés miatt? (tovább…)

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!